Hafize Gaye Erkan’ı gönderdi… Şimdi geri dönmek istiyor… Yeni başkana çağrı

Hafize Gaye Erkan’ın Merkez Bankası (MB) Başkanlığı görevinden alınmasıyla sonuçlanan Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) şikayetinin sahibi Büşra Bozkurt, MB’deki görev değişimiyle birlikte ‘yetkisiz baba’ olayının iftira değil gerçek olduğunun kanıtlandığını söyledi.

Sözcü’nün haberine göre, MB’nin yeni Başkanı Fatih Karahan’dan göreve iadesini talep eden Büşra Bozkurt, “Sadece mağduriyetimi dile getirdim. Olay için ‘operasyon’ dendi. Yalancılıkla suçlandım. Ancak gerçek ortaya çıktı. Yeni atamanın ülkemiz ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. İşime bir an önce kavuşmayı bekliyorum” dedi.

Büşra Bozkurt, Cumhurbaşkanlığı kararıyla MB başkanlığı görevinden Gaye Erkan’ın alınıp, yerine Fatih Karahan’ın getirilmesinin ardından konuştu. CİMER’e yaptığı şikayetin ardından iftiralarla dolu zor bir süreç yaşadığını ancak Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararıyla yaşadığı mağduriyetin bir anlamda kanıtlanmış olduğunu belirten Bozkurt, “Görev tanımı yapılmayan, yöneticimiz olduğu resmen ilan edilmeyen Baba Erol Erkan’ın talimatıyla Merkez Bankası’ndaki görevimden atıldım” diye konuştu.

“DÖNMEK İSTİYORUM”

“Beni görevden alan yetkililer, baba Erol Erkan’ın talimatına karşı gelemediklerini üzüntüyle söylediler” ifadelerini kullanan Bozkurt, “Ben de son çare olarak CİMER’e başvurdum. Tüm amacım işime geri dönmekti. Gaye Hanım’ı hedef almadım. Ortada ne başkana karşı düzenlenmiş bir plan, ne operasyon, ne de iftira vardı. Sadece mağduriyetim vardı. Yalancılıkla suçlandım. Bugün yalancı duruma düşürülmekten kurtuldum, işsizlikten de kurtulmak, işime geri dönmek istiyorum” dedi.

AİLE EVİNE DÖNMÜŞTÜ

Hafize Gaye Erkan’ın görevden alınmasına yol açtığı söylenen anne ve babasının Merkez Bankası’ndaki odasının bir hafta önce boşaltıldığı, görevli personelin de ilgili birimlere dağıtıldığı öğrenildi. Eski Başkan Erkan’ın ABD’den döner dönmez ailesinin kullandığı söylenen odalardaki eşyaları toplattırdığı ve yetkililere, “Burada çok kalabalık oluyoruz. Bu katta görevli personeli neresi uygunsa o birimlere dağıtın” talimatı verdiğini söyledi. Yeni Başkan Fatih Karahan’ın başkan yardımcılığı döneminde aileyle ilgili iddialara doğrudan şahit olduğu ifade ediliyor.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir