Sözcü’den Ayrılan Yılmaz Özdil’e İYİ Parti Lideri Meral Akşener’den Destek!

Yıllardır çalıştığı Sözcü Gazetesi’nden ayrılma kararı alan Yılmaz Özdil gündemin öne çıkan ismi oldu.  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla dikkat çekti. Özdil’e destek mesajı yayınlayan Akşener’in paylaşımı kısa sürede binlerce beğeni aldı.

1 Mart’ta resmen yayına başlayan Sözcü TV’de Genel Yayın Yönetmeni olan Yılmaz Özdil, ”Söz verdiğim şekilde ‘kurucu’ görevimi tamamladım” ifadeleriyle görevinden ayrıldığını sosyal medya üzerinden duyurdu.

2014 yılından bu yana Sözcü’de yazan Yılmaz Özdil bugün (9 Mart) “Sözcü gazetesinde buraya kadar…” ifadeleriyle ayrıldığını açıkladı.

Özdil veda paylaşımında, ”Uğruna mücadele ettiğimiz insanlar tarafından taşlanmayı göze alarak, kalemin namusunu savunmak için elimden geleni yaptım, kariyerimi ortaya koyarak doğru bildiğimi dosdoğru anlattım, anlatmayı beceremediğimi hayat mutlaka anlatacak, hoşçakalın.” ifadelerini kullandı.

Özdil’in Sözcü gazetesindeki köşesini de bıraktığını açıklayan paylaşımı:

Gazeteci Yılmaz Özdil’den gelen peş peşe istifalar gündeme bomba gibi düştü. Özdil’in paylaşımları kısa sürede sosyal medyanın öne çıkanlarında yer aldı.

Özdil’e yönelik destek paylaşımında bulunan ilk isimlerden biri Şahan Gökbakar oldu. Yılmaz Özdil’den haz etmediğini belirten Gökbakar, verilen karara tepki gösterdi.

‘Yılmaz Özdil’den haz etmem. Yazılarında bana yarattığım karakter adıyla hitap ederek aklınca beni aşağılayan ve sınıflandıran biridir kendisi. Ancak fikirlerini özgürce açıkladı diye, yıllardır emek verdiği Sözcü’den atılmasını kınıyorum. Zihniyet aynı. Beğenmedim dediklerini, kovun!’

Yayına başladıktan 6 gün sonra Sözcü TV’den ayrılan Yılmaz Özdil’e destek veren bir diğer isim ise İYİ Parti lideri Meral Akşener oldu.

Özdil’in ayrılık kararı gündemde yankı uyandırırken Akşener, Özdil’e yönelik yaptığı paylaşımla dikkat çekti.

Akşener paylaşımında “Elbet bu da geçer yahu… Dürüstlüğün, tarafsızlığın ve hakkaniyetin değeri elbet bir gün anlaşılır. Yolunuz açık olsun Yılmaz Bey.” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir