Selvi Kılıçdaroğlu: Çok kişi hayatta olabilirdi

Selvi Kılıçdaroğlu ve Canan Kaftancıoğlu, depremde 12 yakınını kaybeden Çöplü ailesi’ne başsağlığı ve geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Selvi Kılıçdaroğlu deprem sonrasında arama-kurtarma faaliyetlerinin iyi koordine edilemediğini belirterek “İnsanlara yazık oldu. Çok kişi hayatta olabilirdi” diye konuştu. Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu daha sonra Zillihan köyünde depremzedeleri ziyaret etti.

‘ARTIK KADER OLMASIN’

Depremde annesini ve babasını kaybettiğini söyleyen bir depremzede, “Artık ülkemde ben böyle bir şey görmek istemiyorum, yaşamak istiyorum? Böyle dramlar istemiyorum. Japonya’da 9-10 şiddetinde deprem oluyor, insan kahvesini, çayını yudumluyor. Ama biz yüz binleri kaybediyoruz. Bu ülkenin kaderi artık bu olmamalı. Artık bu ülke ilimle, bilimle ilerlemeli” dedi.

‘ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLSÜN’

Ardından Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu, Afşin ilçesinde kurulan çadır kenti ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Elbistan Şubesi’ni ziyaret etti. Kaftancıoğlu, “Birileri sadece kendi belediyelerine teşekkür ediyor ama bu süreçte çocukların yüzünü gülümseten bütün belediyelerimizin, bütün çalışanların eline emeğine sağlık. Çocuklarımızın yüzünün gülmesi her şeyden önemli” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir