“Eğer bana bir şey olursa, halkıma emanetimdir”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bayramın ilk gününde gittiği Adıyaman’da çeşitli provokasyon ve saldırı girişimlerine maruz kaldı.

İlk provokasyon mezarlık ziyareti sırasında yaşandı. Kılıçdaroğlu, olay sonrasında, “Mezarlıkta acılı insan her şeyi söyleyebilir, yapabilir; acısına vermek gerekir. Bugün bunları konuşmayalım, kayıplarımızı hakkıyla analım. Lütfen o insanımızı da ifşa edecek şeyler yapılmasın, özellikle sosyal medyada sorumlu davranalım. Benim hakkım varsa ben helal ettim.” açıklamasını yaptı.

İkinci olay ise Kılıçdaroğlu’nun Samsat yakınındaki Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi’ni ziyareti sonrasında yaşandı.

Sonrasında 5-10 kişilik bir grubun CHP’lilere saldırmaya başladığı, itişmeler, küfürler, yuhalamaların ve yumruklaşmaların yaşandığı öğrenildi.

“BANA BİR ŞEY OLURSA, HALKIMA EMANETİMDİR”

Kılıçdaroğlu, provokasyonlarla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Söz konusu olan çok büyük para. Bu yüzden seçim dönemi provokasyonlar olmasını bekliyorum. Gerçeklerin üstünü örtmeye, gerçekleri eğip bükmeye çalışacaklar ama bilin ki mesele sadece para, sizin çalınan paranız. Sizden ricam, sakin olmanızdır. Bu işi ancak birlikte başarabiliriz” dedi.

Kılıçdaroğlu, paylaşımında 17 Ocak’ta partisinin TBMM grup toplantısında kullandığı “Eğer bana bir şey olursa, halkıma emanetimdir, o 418 milyar doları siz tahsil edeceksiniz. Gençlerimizin geleceğidir bu para, bu ülkenin doğmamış bebeklerinin parasıdır o para. Her kuruşunu tahsil edeceksiniz” ifadelerin bulunduğu videoya da yer verdi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir