7 Mart Salı Günü Başak Burcunda Gerçekleşecek Marsiyen Dolunay Burçları Nasıl Etkileyecek?

Ülkemizde yaşanan deprem felaketlerinin ardından milletimizi yasa boğan bir Şubat ayını geride bıraktık. Mart ayında ise gökyüzünde yaşanacak büyük gezegen geçişleri var. Astrologlar bu tür gökyüzü olaylarının afetlere ve yer sarsıntılarına neden olup olamayacağını yanıtladı. Diğer yandan Mart ayının en önemli iki gökyüzü olayı da 7 Mart günü gerçekleşecek. Bunlardan biri de Başak burcundaki dolunay…

Başak burcu dolunayı genel ve burçlara özel etkileri neler olacak, Mart ayındaki gezegen geçişleri depreme neden olabilir mi, açıklıyoruz…

Ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş depremlerinin enkazı kaldırılmış olsa da yüreklerimizin yangını henüz sönmedi.

Tüm Türkiye Şubat ayını endişe ve üzüntü ile geçirdik. Üstelik depremler yaşandı ancak artçı sarsıntılar ya da faylarda ilerleyerek farklı bölgelerde açığa çıkan enerjiler ile ortaya çıkan depremler henüz bitmedi.

Vatandaşları korkutan sarsıntıların devam ediyor oluşuna birçok bilim insanı yanıt verirken astrologlar gökyüzü dizilimlerinden yola çıkarak geçmişte neler olduğuna bakıyor.

Astrolojide önemli olaylardan biri olarak bilinen dolunaylar da doğal afetler için uyarıcı niteliğinde görülebiliyor.

Geleneksel astrolojide Satürn depremlerle Satürn ilişkilendiriliyor.

7 Mart tarihinde Başak burcu dolunayının yanı sıra Satürn’ün burç değiştiriyor olması depremler konusunda acaba mı, dedirtiyor.

Astrolog Öner Döşer dolunayın Jeodezik haritasını hesaplayarak deprem konusunda dikkatli olmakta fayda var, dedi.

‘Satürn gibi Uranüs de modern astrolojide deprem ile ilişkilendirilir. Dolunayın normal haritasıyla Jeodezik haritası arasında çok benzerlik var. Ay Düğümlerinin yanı sıra Uranüs ve Satürn de köşelere denk geliyor’ diye belirten Döşer, ‘Deprem konusunda temkinli ve hazırlıklı olmak gerektiğini düşündürüyor’ dedi.

“Buralarda kesin deprem olacak veya şu büyüklükte depremler olacak, demek istemiyorum.”

Döşer, haritaya göre dikkat çeken yerlerin Gaziantep, Adana, Mersin gibi illerimizin bulunduğu bölgeler, Kıbrıs ve Suriye’de deprem tehlikesinin devam edebileceğini söyledi ancak ‘Kesinlikle deprem olacak’ iddiasında olmadığının da altını çizdi.

Dolunay haritasında yükselen Aslan burcunda olacak.

Bu durum genel etkiler anlamında siyasiler arasında tartışmalar ve kızışmalara müsait zamanlar yaşanacağını gösteriyor. Aynı zamanda bireysel anlamda da ego savaşı içerisinde olduğumuz ortamlara ya da kişilere maruz kalabiliriz. Gösteriş ya da keyif için abartılı davranışlar yapmaktan, aşırı harcamalardan uzak durmakta yarar var.

Güneş’in Mars ile dik açısı gergin enerjilere dikkat, diyor.

Kavgalar ve krizlere çok açık olduğumuz bu süreçte öfke ile hareket etmekten sakınmalıyız.

Başak burcu dolunayı burçları nasıl etkileyecek?

Koç Burcu

 • Sevgili Koçlar dolunayda abartı harcamalar yapmaktan ya da aşırı yemekten sakınmalısınız. Bunlar size aşırı kilo ve borç olarak geri dönebilir.

 • Bu dönem olduğunuzdan daha kaygılı ve sinirlerinizi gergin hissedebilirsiniz. Bir tartışma psikolojinizi alt üst edebilir.

Boğa Burcu

 • Boğa burçları bu dolunayda işleriniz başınızdan aşkın olabilir. Çok çalışmanız ya da bir şeylerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. 

 • Eğlenmeye zaman ayırmayı ve hırsa kapılmadan sakinleşmeyi unutmayın.

İkizler Burcu

 • İkizler burçları yolunda gitmeyen ilişkiler son bulurken kendi mutluluğunuz adına kararlar almayı öğrenmelisiniz. 

 • Çatışmalardan ve inatlaşmalardan uzak durmakta fayda var. Özellikle aile hayatındaki baskıya dikkat.

Yengeç Burcu

 • Yengeç burçları herkese çok güvenmek her zaman iyi olmayabilir. İyi niyetinizi suistimal eden kişilerle karşılaşabilirsiniz.

 • Yeni bir girişim ya da değişime alışmanız gerekebilir.

Aslan Burcu

 • Aslan burçları hayatınızda kendiniz için bir şeyler yapacağınız, ilişkilerinizdeki sorunları halletmek ya da bitirmek için adım atacağınız bir dönem olacak.

Başak Burcu

 • Başak burçları kişisel anlamda bir bitiş ya da sorgulama döneminde olabilirsiniz. Kendiniz ile ilgili yeni bir karar almak isteyeceksiniz. Uygulamada sorunlar çıksa da yeniliklere açık olmalısınız.

Terazi Burcu

 • Sevgili Terazi burçları kazançlarınızda inanılmaz bir artış olabilir ancak bu artış ani harcamalara gidebilir. Para konuları ya da kazanç dengesi için düşünebilirsiniz.

Akrep Burcu

 • Akrep burçları iş hayatınızda olumlu bir gelişme ya da mutlu edici bir son yaşanabilir. Daha iyi bir iş ya da daha konforlu bir yere geçiş yapabilirsiniz.

Yay Burcu

 • Yay burçları maddi sorunlar geride kalıyor ancak ailede maddi konulardaki tartışmalara artacaktır. Kendinizi sıkışık hissediyor olsanız da işler yolunda gidiyor. Hayatınızdaki bir son güzel bir başlangıç getirebilir.

Oğlak Burcu

 • Oğlak burçları sizi yıpratan ve zorlayan akıştan kurtulmak için biraz yalnızlaşabilirsiniz. Kabuğunuza çekilip düşünmeye ve yavaşlamaya ihtiyacınız olabilir.

Kova Burcu

 • Sevgili Kovalar yeni istek ve arzularınız için biraz daha beklemeniz gerekiyor. Kendinizde değiştirmek istediğiniz şeyler var. Yeni bir hayaliniz var ancak tüm bunlar için koşulların oluşmadığını fark edeceksiniz.

Balık Burcu

 • Balık burçları karşıt burcunuzdaki dolunayı sizi ilişkiler konusunda baskı altında bırakabilir. Kendi gücünüzü göstermek için kavgalar ve tartışmalar yaşayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir